خطا
  • JFolder::create: نمی توان پوشه را ایجاد نمود Path: /www/htdocs/w00ffcb4/cache/template
پرینت

بیانیه مجمع جهانی اهل بیت (ع)، شهادت شیخ نمر باقر النمر

نوشته شده توسط Mahdiar. Posted in Shia News

بسم الله الرّحمن الرّحيم
 
وَلاَ تَقُولُواْ لِمَنْ يُقْتَلُ فِي سَبيلِ اللّهِ أَمْوَاتٌ بَلْ أَحْيَاء وَلَكِن لاَّ تَشْعُرُون ؛
كسانى را كه در راه خدا كشته مي ‏شوند مرده نخوانيد بلكه زنده‏اند ولى شما نمي ‏دانيد. سوره بقره ــ آيه154 
  
رژيم خودکامه و ستمگر آل سعود درادامه سياست هاي جائرانه وسرکوبگرايانه خويش و در اقدام غير قانونی ديگری، عالم مجاهد و نستوه حضرت آيت الله شيخ نمر النمر را به شهادت رسانيد.
  
آن شهيد بزرگوار در طول حرکت های مسالمت آميز و حق طلبانه خويش هرگز به سلاح و زور متوسل نگرديد و همواره در سخنرانی های روشنگرانه خويش از اعمال سياست های تبعيض آميز طايفه ای سازمان يافته و منظم بويژه در مناطق شرقی عربستان و بخصوص در دو منطقه "الاحساء" و "القطيف" که حدود يک قرن در اين مناطق وجود داشت انتقاد می کرد.
  
شيخ نمر، توهين به کرامت شهروندان حجازی بويژه پيروان اهل بيت (ع) اين کشور را که در نظر رژيم آل سعود، شهروندان درجه دو اين کشور به شمار می آيند و فاقد هرگونه حق و حقوق شهروندی هستند مردود دانسته و خواهان برابری با حقوق همه شهروندان بود و بر لزوم انتخابات آزاد و رسيدگی به وضعيت قبور ائمه مظلوم بقيع و به رسميت شناختن مذهب تشيع بعنوان يکي از مذاهب اسلامي و اصلاح شيوه های آموزشي و متون درسی کنونی حاکم بر عربستان سعودی اشاره مي کرد. رژيم آل سعود به جرم اين حق طلبی و حق جويی که هيچ گونه  مدرکی دال بر تحريک و يا بکار گيری اسلحه و خشونت عليه دستگاه حاکم نداشت، بناحق ايشان را به اعدام محکوم کرد و سرانجام به شهادت رسانيد.
 
اين اقدام دژخيمانه رژيم عربستان سعودی، بر خلاف عرف بين المللی و مبانی حقوق بشری بوده، برای تلافی شکست های مفتضحانه در صحنه سياسی و نظامی و اقتصادی انجام شده است؛ اقدامی که براي سرپوش نهادن بر جنايات وحشتناک اين رژيم در کشتار مردم ستمديده يمن و بمباران زير ساخت ها، بيمارستان ها، مدارس و خانه های مردم مظلوم يمن و مخفی کردن حمايت و پشتيبانی مادی و معنوی و کمک های تسليحاتی به جريان های تکفيری، تروريستی در سوريه و عراق و ساير مناطق جهان، صورت گرفته است.
 
 مجمع جهانی اهل بيت (ع) به حکم وظيفه شرعی قانونی و انسانی خود، ضمن محکوميت شديد و مجدد اقدامات جائرانه، ضد اسلامی و ضد بشری حکام ستم پيشه آل سعود، نگراني عميق خويش را نسبت به اين عمل مجرمانه اعلام داشته و از سازمان های بين المللی و آزاديخواهان و حق طلبان جهان بويژه علمای مسلمان درخواست می نمايد تا اين جنايت هولناک را محکوم نمايند و در قبال آن واکنش نشان دهند.
  
دولت های جهان و حتی رژيم های غير اسلامی و سکولار برای علماء و دانشمندان خود حرمتی قائلند و اين اقدام جنايتکارانه نشان داد که آل سعود هيچ حرمتی براي علماء و حتي عموم مسلمانان جهان قائل نيست.
 
 بدون ترديد اعدام شيخ نمر جنايتی است که عواقب گسترده ای را در پي خواهد داشت و مردم آزاده و عدالت خواهان جهان در قبال اين جنايت رژيم سفاک آل سعود ساکت ننشسته و اين عمل سفاکانه را بدون پاسخ نخواهند گذاشت و درس عبرت آميزی به جانيان آل سعود خواهند داد.
 
 وسيعلم الذين ظلموا ايّ منقلب ينقلبون