خطا
  • JFolder::create: نمی توان پوشه را ایجاد نمود Path: /www/htdocs/w00ffcb4/cache/template
پرینت

بیانیه مرکز اسلامی فرانکفورت، شهادت شیخ نمر باقر النمر

نوشته شده توسط Mahdiar. Posted in Shia News

تاریخ بشریت سرشار از حضور پیشوایان اصلاحگری است که ندای وحدت و همدلی و مقابله با ستم و ظلم به انسانها را به گوش جهانیان فرا خوانده و می خوانند. مردان و زنان بیدار دلی که از جان و مال و خاندان خویش گذشته اند تا دلهای خوابیده را بیدار کنند و مظلومان را یاری رسانند و انسان را به آزادی و آزادگی رهنمون شوند.

در برابر این مردان و زنان ممتاز ، تاریخ بشر شاهد حضور ظالمان سخت دل و سیاه فکری بوده است که هیچگاه ندای رهبران آزادی و اصلاح را نشنیدند و مردمان را نیز از شنیدنش محروم کرده و می کنند و همانطور که روزگاری در برابر پیامبران الهی، این برترین منادیان آزادی و سعادت بشر ، مقاومت کرده و آنها را با انواع شکنجه ها آزردند تا جائی که برخی از آنان را به شهادت رساندند، در روزگار ما نیز هر فریاد اصلاحگرانه و آزادی خواهانه ای که مظلومان و رنج دیده‌گان را به بیداری فرا بخواند و خواستار پایان ستم و بهره‌کشی و خشونت بر علیه انسان در جهان باشد را به بهانه‌های پوچ و دروغین یا در زندانهای مخوف، محبوس یا در حصارهای آهنین محصور می‌‌‌کنند و یا با خشونت، خونشان را در جوخه‌های اعدام بر زمین می‌ریزند.

روحانی تلاشگر و فقیه اندیشمند «شیخ نمر باقرالنمر» از زمره عالمان دینی شیعه بود که آرمانش آزادی و سعادت جامعه بشری و وحدت و یگانگی دنیای اسلام در پرتو تعالیم قرآن کریم، پیامبر اکرم(ص) و اهل بیت ایشان بود. مرد بزرگی که به جرم حق‌خواهی و حق جویی و دفاع از مظلومین و ستمدیدگان میله‌های زندان را تجربه کرد ، بارها مجروح شد ودر فرجام کار خویش ، علی رغم تلاش‌ها و درخواستهای جوامع بین المللی مدافع حقوق بشر و اعتراض‌های جوامع اسلامی و فریادهای دادخواهی جامعه شیعیان، به دست حاکمان آل سعود به شهادت رسید و خون پاکش بر زمین ریخته شد.

مرکز فرهنگ اسلامی فرانکفورت شهادت مظلومانه این عالم اندیشمند و آزادی خواه شیعه را به تمامی آزادی خواهان جهان به ویژه جامعه مسلمانان و شیعیان تسلیت عرض می کند و ضمن محکوم کردن این رفتار ضد حقوق بشری دولت سعودی، امیدوار است حاکمان کشورهای اسلامی، مجامع بین المللی و گروه‌های مدافع حقوق بشر نسبت به این اقدام شرم آور و پیشگیری از اقدامات مشابه آن واکنش‌ مناسب نشان دهند.