خطا
  • JFolder::create: نمی توان پوشه را ایجاد نمود Path: /www/htdocs/w00ffcb4/cache/template
پرینت

بیانیه مرکز اسلامی انگلیس، شهادت شیخ نمر باقر النمر

نوشته شده توسط Mahdiar. Posted in Shia News

بسم الله الرحمن الرحیم
لاَّ يُحِبُّ اللَّهُ الْجَهْرَ بِالسُّوءِ مِنَ الْقَوْلِ إِلاَّ مَن ظُلِمَ وَكَانَ اللَّهُ سَمِيعًا عَلِيمًا.(النساء: آيه 148)
خداوند بیان آشکار بدیها را دوست ندارد، مگر از سوی کسی که مورد ظلم و ستم قرار گرفته است و خداوند شنوا و داناست.
خبر شهادت مظلومانه حجت الاسلام و المسلمین شیخ نمر باقر النمر موجب تأثر فراوان انسانهای آزاده و جریحه دارشدن دلهای دلسوزان امت اسلامی و علاقمندان به وحدت اسلامی گردید.
گرچه ماهها حبس و نحوه رسیدگی به اینگونه پرونده ها در عربستان سعودی، احتمال به شهادت رساندن وی را همواره در اذهان مطرح می ساخت، انتظار نمی رفت که در ماه ربیع المولود که امت اسلامی میلاد پیامبر رحمة للعالمین را بزرگداشته و از این فرصت برای نزدیک کردن مذاهب اسلامی به یکدیگر ومعرفی چهره پراز مهر و محبت پیامبر اکرم (ص)، به جهانیان استفاده می نماید، این عالم دینی به این شکل به شهادت برسد. 
امت اسلامی امروز بیش از هر زمان دیگر نیازمند وحدت در مقابل چالش های بیرونی و گروههای تکفیری که از درون همه تارو پود این امت را نشان گرفته اند و به صغیرو کبیر رحم نمی نمایند، می باشد. آیا حاکمان عربستان اولویتی جز بمباران مردم مظلوم یمن و خراب کردن خانه و کاشانه ایشان، ارسال لشگر برای سرکوب مردم صلح جوی بحرین و اعدام مخالفان پایبند به روش های مسالمت آمیزسراغ ندارند؟
آیا خداوند، پیامبر اکرم (ص) ومؤمنان از چنین رفتارهایی خرسند می باشند؟ مگرنه اینست که قرآن می فرماید: " قل اعملوا فسیری الله عملکم ورسوله والمؤمنون "؟
مرکز اسلامی انگلیس ضمن محکوم کردن اعدام شهید حجت الاسلام والمسلمین النمر، از هیئت حاکمه عربستان می خواهد تا بجای منافع قومی و طائفه ای به مصالح عالیه امت اسلامی اندیشیده و بجای سرکوب مخالفان، حقوق ایشان را به رسمیت شناخته، بلکه خود مدافع آن باشند. عقل و شرع و تجربه طولانی بشر همگی براین حقیقت صحّه می گذارند که: الملک یبقی مع الکفر ولا یبقی مع الظلم. 
مرکز اسلامی انگلیس

پرینت

بیانیه مجمع جهانی اهل بیت (ع)، شهادت شیخ نمر باقر النمر

نوشته شده توسط Mahdiar. Posted in Shia News

بسم الله الرّحمن الرّحيم
 
وَلاَ تَقُولُواْ لِمَنْ يُقْتَلُ فِي سَبيلِ اللّهِ أَمْوَاتٌ بَلْ أَحْيَاء وَلَكِن لاَّ تَشْعُرُون ؛
كسانى را كه در راه خدا كشته مي ‏شوند مرده نخوانيد بلكه زنده‏اند ولى شما نمي ‏دانيد. سوره بقره ــ آيه154 
  
رژيم خودکامه و ستمگر آل سعود درادامه سياست هاي جائرانه وسرکوبگرايانه خويش و در اقدام غير قانونی ديگری، عالم مجاهد و نستوه حضرت آيت الله شيخ نمر النمر را به شهادت رسانيد.
  
آن شهيد بزرگوار در طول حرکت های مسالمت آميز و حق طلبانه خويش هرگز به سلاح و زور متوسل نگرديد و همواره در سخنرانی های روشنگرانه خويش از اعمال سياست های تبعيض آميز طايفه ای سازمان يافته و منظم بويژه در مناطق شرقی عربستان و بخصوص در دو منطقه "الاحساء" و "القطيف" که حدود يک قرن در اين مناطق وجود داشت انتقاد می کرد.
  
شيخ نمر، توهين به کرامت شهروندان حجازی بويژه پيروان اهل بيت (ع) اين کشور را که در نظر رژيم آل سعود، شهروندان درجه دو اين کشور به شمار می آيند و فاقد هرگونه حق و حقوق شهروندی هستند مردود دانسته و خواهان برابری با حقوق همه شهروندان بود و بر لزوم انتخابات آزاد و رسيدگی به وضعيت قبور ائمه مظلوم بقيع و به رسميت شناختن مذهب تشيع بعنوان يکي از مذاهب اسلامي و اصلاح شيوه های آموزشي و متون درسی کنونی حاکم بر عربستان سعودی اشاره مي کرد. رژيم آل سعود به جرم اين حق طلبی و حق جويی که هيچ گونه  مدرکی دال بر تحريک و يا بکار گيری اسلحه و خشونت عليه دستگاه حاکم نداشت، بناحق ايشان را به اعدام محکوم کرد و سرانجام به شهادت رسانيد.
 
اين اقدام دژخيمانه رژيم عربستان سعودی، بر خلاف عرف بين المللی و مبانی حقوق بشری بوده، برای تلافی شکست های مفتضحانه در صحنه سياسی و نظامی و اقتصادی انجام شده است؛ اقدامی که براي سرپوش نهادن بر جنايات وحشتناک اين رژيم در کشتار مردم ستمديده يمن و بمباران زير ساخت ها، بيمارستان ها، مدارس و خانه های مردم مظلوم يمن و مخفی کردن حمايت و پشتيبانی مادی و معنوی و کمک های تسليحاتی به جريان های تکفيری، تروريستی در سوريه و عراق و ساير مناطق جهان، صورت گرفته است.
 
 مجمع جهانی اهل بيت (ع) به حکم وظيفه شرعی قانونی و انسانی خود، ضمن محکوميت شديد و مجدد اقدامات جائرانه، ضد اسلامی و ضد بشری حکام ستم پيشه آل سعود، نگراني عميق خويش را نسبت به اين عمل مجرمانه اعلام داشته و از سازمان های بين المللی و آزاديخواهان و حق طلبان جهان بويژه علمای مسلمان درخواست می نمايد تا اين جنايت هولناک را محکوم نمايند و در قبال آن واکنش نشان دهند.
  
دولت های جهان و حتی رژيم های غير اسلامی و سکولار برای علماء و دانشمندان خود حرمتی قائلند و اين اقدام جنايتکارانه نشان داد که آل سعود هيچ حرمتی براي علماء و حتي عموم مسلمانان جهان قائل نيست.
 
 بدون ترديد اعدام شيخ نمر جنايتی است که عواقب گسترده ای را در پي خواهد داشت و مردم آزاده و عدالت خواهان جهان در قبال اين جنايت رژيم سفاک آل سعود ساکت ننشسته و اين عمل سفاکانه را بدون پاسخ نخواهند گذاشت و درس عبرت آميزی به جانيان آل سعود خواهند داد.
 
 وسيعلم الذين ظلموا ايّ منقلب ينقلبون
پرینت

بیانیه مسجد امام علی (ع) اسلو، شهادت شیخ نمر باقر النمر

نوشته شده توسط Mahdiar. Posted in Shia News

بسم الله الرّحمن الرّحیم

الموت فی عز خیر من الحیاة فی ذل

مرگ در عزت از زندگی در ذلت و خواری بهتر است.

همای مصدر نشین را چه به زندگی توام با خفت و خواری؟

او را شعوری است برتر و شعاری است والا:

گر در اوج فلکم باید مرد

عمردر گند بسر نتوان برد

از همین روست که اولیاء الهی همنشینی با دیو و دد را به قیمت دو روزه حیات بر نمی تابند و دیگران را ندای حرکت می دهند و صلای کوچیدن:

من كان باذلاً فينا مهجته، وموطّناً على لقاء الله نفسه، فليرحل معنا

هر آنکس که سر آن دارد تا در راه ما، خون قلب خویش را نثار نماید و برای لقاء الله مهیا شده، باید که فردا با ما کوچ نماید.

امتداد این فردا، هر جان آگاه مسوولیت پذیر ظلم ستیز را در هر عصری راهی می نماید؛ خواه سال شصت و یک هجری باشد، خواه ماه صفر 1437 و خواه، ژانویه 2016 میلادی و … و خواه دلیرمردان عاشورا باشند و خواه جوانان نیجریه و خواه شیخ نمر باقر النمر و 47 نفر از شیعیان در حجاز…

این کلام بلند مولا امیر المومنین علیه السلام است که می فرماید:

َفالمَوْتُ في حَيَاتِكُمْ مَقْهُورِينَ، وَالْحَيَاةُ في مَوْتِكُمْ قَاهِرِينَ

مرگ حقیقی در زتدگی توام با ذلت و شکست است و حیات حقیقی در مردن توام با پیروزی و عزت است.

و چه عزتی بالاتر از اینکه خون انسان با عزت و در راه اعتلای دین ریخته شود و بنای ظلم را به لرزه افکند؟

در ظاهر، اینها شکست خوردند و کشته و اعدام شدند اما باید دانست که در حقیقت، پیروزی را با رنگ خون بدست آورده اند. چه وعده زیبایی خداوند داده :

و هم من بعد غلبهم سیغلبون فی بضع سنین سنین لله الامر من قبل و من بعد و یومئذ یفرح المومنون بنصر الله ینصر من یشاء و هو العزیز الرحیم وعد الله لا یخلف الله وعده و لکن اکثر الناس لا یعلمون

و آنان در سالیانی چند پس از شکست، پیروز خواهند شد. (فرجام) كار در گذشته و آينده از آن خداست و در آن روز است كه مؤمنان از يارى خدا شاد مى‏گردند. هر كه را بخواهد يارى مى‏كند و اوست‏شكست‏ناپذير مهربان. وعده خداست‏خدا وعده‏اش را خلاف نمى‏كند ولى بيشتر مردم نمى‏دانند.

باید دانست که پیروزی نزدیک است و نقشه ظالمان نقش بر آب.

ضایعه شهادت آیت الله شیخ نمر و تعدادی از شیعیان حجاز را به محضر امام عصر ع تسلیت عرض نموده، اقدام حکومت آل سعود را بشدت محکوم می نماییم. از خداوند متعال برای آن عزیزان علو درجات را خواستاریم و چشم امید به عنایات و نصرت الهی دوخته ایم.

و السلام علی جمیع عباد الله الصالحین

پرینت

بیانیه مرکز اسلامی فرانکفورت، شهادت شیخ نمر باقر النمر

نوشته شده توسط Mahdiar. Posted in Shia News

تاریخ بشریت سرشار از حضور پیشوایان اصلاحگری است که ندای وحدت و همدلی و مقابله با ستم و ظلم به انسانها را به گوش جهانیان فرا خوانده و می خوانند. مردان و زنان بیدار دلی که از جان و مال و خاندان خویش گذشته اند تا دلهای خوابیده را بیدار کنند و مظلومان را یاری رسانند و انسان را به آزادی و آزادگی رهنمون شوند.

در برابر این مردان و زنان ممتاز ، تاریخ بشر شاهد حضور ظالمان سخت دل و سیاه فکری بوده است که هیچگاه ندای رهبران آزادی و اصلاح را نشنیدند و مردمان را نیز از شنیدنش محروم کرده و می کنند و همانطور که روزگاری در برابر پیامبران الهی، این برترین منادیان آزادی و سعادت بشر ، مقاومت کرده و آنها را با انواع شکنجه ها آزردند تا جائی که برخی از آنان را به شهادت رساندند، در روزگار ما نیز هر فریاد اصلاحگرانه و آزادی خواهانه ای که مظلومان و رنج دیده‌گان را به بیداری فرا بخواند و خواستار پایان ستم و بهره‌کشی و خشونت بر علیه انسان در جهان باشد را به بهانه‌های پوچ و دروغین یا در زندانهای مخوف، محبوس یا در حصارهای آهنین محصور می‌‌‌کنند و یا با خشونت، خونشان را در جوخه‌های اعدام بر زمین می‌ریزند.

روحانی تلاشگر و فقیه اندیشمند «شیخ نمر باقرالنمر» از زمره عالمان دینی شیعه بود که آرمانش آزادی و سعادت جامعه بشری و وحدت و یگانگی دنیای اسلام در پرتو تعالیم قرآن کریم، پیامبر اکرم(ص) و اهل بیت ایشان بود. مرد بزرگی که به جرم حق‌خواهی و حق جویی و دفاع از مظلومین و ستمدیدگان میله‌های زندان را تجربه کرد ، بارها مجروح شد ودر فرجام کار خویش ، علی رغم تلاش‌ها و درخواستهای جوامع بین المللی مدافع حقوق بشر و اعتراض‌های جوامع اسلامی و فریادهای دادخواهی جامعه شیعیان، به دست حاکمان آل سعود به شهادت رسید و خون پاکش بر زمین ریخته شد.

مرکز فرهنگ اسلامی فرانکفورت شهادت مظلومانه این عالم اندیشمند و آزادی خواه شیعه را به تمامی آزادی خواهان جهان به ویژه جامعه مسلمانان و شیعیان تسلیت عرض می کند و ضمن محکوم کردن این رفتار ضد حقوق بشری دولت سعودی، امیدوار است حاکمان کشورهای اسلامی، مجامع بین المللی و گروه‌های مدافع حقوق بشر نسبت به این اقدام شرم آور و پیشگیری از اقدامات مشابه آن واکنش‌ مناسب نشان دهند.

پرینت

بیانیه اتحادیه اروپایی علما و تئولوگ های شیعه، شهات شیخ نمر باقر النمر

نوشته شده توسط Mahdiar. Posted in Shia News

بسم الله الرّحمن الرّحیم

مِنَ الْمُؤْمِنِينَ رِجَالٌ صَدَقُوا مَا عَاهَدُوا اللَّهَ عَلَيْهِ فَمِنْهُم مَّن قَضَى نَحْبَهُ وَ مِنْهُم مَّن يَنتَظِرُ وَ مَا بَدَّلُوا تَبْدِيلًا احزاب 23

شهادت مظلومانه عالم مجاهد آیت الله محمّد النمر باقر النمر را به همه آزادی­خواهان جهان تسلیت می گوییم

گرچه برای آن عالمی که به رسالت الهی خود عمل کرده، شهادت فوزی عظیم و مقامی متعالی است، امّا برای عربستان که محل ولادت پیامبر اکرم(ص) و نزول وحی است جای بسی تعجب و تأسف است؛ چراکه آن کشور با آموزه های ناب پیامبر عظیم الشأن اسلام می بایست مهد تمدّن اسلامی و مردم سالاری دینی باشد؛ لذا هیچ گاه این گمان نمی رفت که زمانی شاهد آن باشیم که شخصیت هایی چون شیخ مجاهد النمر، به جرم دفاع از آموزه های قرآن و سیره پیامبر اکرم (ص) و مطالبه کرامت انسان و استیفای حقوق اجتماعی و درخواست دخالت مردم در سرنوشت خویش به ناجوانمردانه ترین شکل به شهادت رسانده شوند.

بی شک شهادت و لقاء الهی، آن هم برای انجام دو فریضه الهی، یعنی امر به معروف و نهی از منکر افتخاری بزرگ است که نصیب پاکان و صالحانی چون این شیخ مظلوم می شود. او دانش آموخته مکتب سید آزادگان امام حسین علیه السلام بود که صاحبان زر و زور و تزویر را اینگونه مورد خطاب قرار داد که: أَلَا تَرَوْنَ أَنَّ الْحَقَّ لَايُعْمَلُ بِهِ، وَأَنَّ الْبَاطِلَ لَايُتَنَاهَي‌عَنْهُ!؟ لِيَرْغَبِ الْمُؤْمِنُ فِي‌لِقَآءِ الله مُحِقًّا؛ فَإنِّي‌لَاأَرَي‌الْمَوْتَ إلَّا سَعَادَه، وَلَا الْحَيَوه مَعَ الظَّالِمِينَ إلَّا بَرَمـًا

بی شک علی رغم همه هشدارهای علمای اسلام و مراجع بزرگ تقلید، با شهادت این عالم شجاع، نداهای حق طلبانه و آزادی خواهانه، نه فقط در سرزمین عربستان بلکه در همه جای عالم برای دفاع از کرامت انسان و آزادی بیان سرداده خواهد شد.

این نوع شهادت ها نه تنها طرفداران واقعی آزادی خواهی را ساکت و خاموش نخواهد کرد، بلکه آنها را در استیفای مسئولیت انسانی خود مستحکم تر خواهد نمود. البته بسیار روشن و بدیهی است که هیچ عاقلی چنین عملکردهایی را فرقه ای، قبیله ای و یا مذهبی نمی داند؛ بلکه نه فقط همه مسلمانان اعم از شیعه و سنّی، بلکه هر آزادفکر و آزاداندیشی آنرا ناجوانمردانه و نابخردانه می داند و این جنایت آشکار را غیرانسانی و غیراسلامی تلقّی می نماید.

بدیهی است صرف ابراز نگرانی مجامع بین المللی از عواقب این عمل غیر انسانی رژیم آل سعود کارکشا نخواهد بود؛ بلکه بر اساس قواعد و قوانین بین المللی که آزادی بیان را حق مسلم هر فردی می داند، پی گیری حقوقی این جرم و جنایت قطعی در جای خود محفوظ خواهد بود.

بسیار روشن است این مقدار از روشنگری کمترین مصداق آزادی بیان است که در تمام مجامع بین المللی پذیرفته شده است. چندی پیش در عربستان شخصی به جرم «توهین به مقدسات» دستگیر شد و پس از محاکمه به تحمّل ده سال زندان محکوم گردید. پس از مدّتی همین شخص به عنوان اینکه از فعّالان حقوق بشر است و در راستای دفاع از آزادی بیان و آزادی اندیشه متحمل رنج و سختی شده است، از سوی پارلمان اروپا شایسته دریافت جایزه ساخاروف شناخته شد. امّا امروز که مجاهد نستوه آیت الله النمر به عنوان یک عالم مسلمان به وظیفه دینی و مسئولیت انسانی خود عمل می کند و از همین آزادی بیان استفاده کرده و درصدد استیفای حقوق مردم است، اعدام می شود و رسانه های گروهی دنیا با مدیریتی پنهان، سکوتی معنادار نموده و عدالت و عقلانیت را به مسخره می گیرند و حتی از انعکاس موضع گیری مراجع و بزرگان اسلام در دفاع از این مجاهد شهید خودداری می کنند.

امید است مدّعیان حقوق بشر بدون هر نوع تبعیضی، برای آینده چاره ای بیندیشند؛ زیرا در غیر اینصورت بی عدالتی و نا امنی دامن بسیاری از جوامع بشری را فرا خواهد گرفت.

رضا رمضانی

 رئیس اتحادیه اروپایی علما و تئولوگ های شیعه

آخرین مقالات

  • Default
  • Title
  • Date
  • Random
load more hold SHIFT key to load all load all